-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

parlament

Opozita protestë, policia blindon Parlamentin me autobote

Opozita ka paralajmëruar sot një protestë para bashkisë së Tiranës, e cila do të mbahet në orën 11:00, kohë kur do të ketë nisur...

‘Xibraka’ dhe akuzat ndaj Olsi Ramës, Gaz Bardhi kërkon debat në Parlament

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, pas refuzimit të interpelancës nga Kryeministri Edi Rama për denoncimin mbi përfshirje e vëllait të tij Olsi Rama në...

Rithemelimi miraton anëtarët për dy komisionet, ja emrat

Janë zbuluar emrat e anëtarëve si dhe dy kryetarëve të Komisioneve Hetimore që do të ngrihen pas marrëveshjes mes Rithemelimit dhe PS-së. TIMS: Ervin Saljanji –...

Sot u tërhoq, Manja: S’i dua votat e Bashës me kusht, amnistia do të marrë mbi 90 vota

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja deklaroi sot se drafti për amnistinë u tërhoq por shprehu bindjen se do të gjejë në parlament jo 84...

Miratohet ligji i zonave të mbrojtura, Zhupa: Qeveria u çmend, e çojmë në Kushtetuese

Deputetja e PD-se, Ina Zhupa paralajmeroi se ligjin per zonat e mbrojtura qe miratoi sot qeveria do ta çojne ne Gjykaten Kushtetuese. "Do ta...

“Emigrantët” kalojnë sot në Kuvend

Marrëveshja me Italinë do të kalohet ditën e sotme në Kuvend për t’u votuar. Sa i takon marrëveshjes me Italinë për emigranten konfirmimi është thuajse...

Çfarë s’u pa në TV/ Konflikti mes opozitës, Hoti “fik” deputetin e Bashës

Nuk kanë munguar tensionet dhe përplasjet në parlament as në seancën plenare të kësaj të enjteje në parlament. Deputetët e opozitës, pjesë e Rithemelimit...

Rama i delegon Spiropalit Ahmetajn, Agalliu: E duam këtu! Nikolla: Garda, jashtë!

Dështon interpelanca e kërkuar nga grupi i Lulzim Bashës me kryeministrin Edi Rama për akuzat e Arben Ahmetajt për kreun e qeverisë për inceneratorët....

Kaos, bilbila dhe pankarta, reziston opozita në Parlament

Dështon interpelanca e kërkuar nga grupi i Lulzim Bashës me kryeministrin Edi Rama për akuzat e Arben Ahmetajt për kreun e qeverisë për inceneratorët....

Mungon Rama, shkon Basha në Parlament

Seanca e sotme plenare e Kuvendit të Shqipërisë duket se do të jetë e njëjtë me të kaluarat. Në mungesë të kryeministrit Edi Rama,...

Latest news

/5pyetjet.al