-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Selia e PD

Agron Gjekmarkaj: Kronikë e rikthimit në seli, pikëllimit dhe Blinkenit

Kronikë e rikthimit në seli dhe  pikëllimit që më shkaktoi Mamica. 1) Hapi i dytë. Gjithçka dje për mua nisi nga fillimi. Asgjë nuk ishte si më...

Pas 2 vitesh grupi i PD-së sërish bashkë, ja cilët munguan në selinë qendrore

Grupi parlamentar i opozitës u bashkua për herë të parë pas 2 vitesh në selinë qendrore të PD-së. Kryetari i Grupit, Gazmend Bardhi e konfirmoi...

Blinda, gaz, varré dhe “dashi”! Dy vite nga dhuna në PD, Açka: Ku është fatura?

Sot bëhen dy vite nga përplasja e dhunshme mes demokratëve, mbështetës të Berishës dhe Bashës, e cila e ktheu PD-në në 8 janar 2022...

Berisha flet për masën e arrestit: Do konsultohem me avoketërit

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka dale këtë të enjte nga selia e PD-së pasi qëndroi aty për gati 3 orë, që pas mbylljes së seancës...

“Duam Saliun…”! Për çfarë shkuan dy policët në zyrën e Berishës në mesnatë?

Mbrëmjen e sotme rreth orës 22:45 dy agjentë të policisë së Tiranës kanë ngjitur shkallët e selisë së PD-së duke iu drejtuar zyrës së...

Çarja e tretë/ Lista e deputetëve që bojkotuan Kryesinë e PD-së

Kryesia e PD-së zyrtare u mblodh pasditen e sotme për të miratuar vendimet për degët për të përgatitur zgjedhjet e 29 Korrikut për lidershipin...

Jorida Tabaku: Refuzoj propozimin për të drejtuar PD-në

Nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku ka refuzuar propozimin për të qenë ajo kryetarja e komanduar e PD. Tabaku e bëri mendimin në mbledhjen e...

Yuri Kim takon Gjiknurin në selinë e PS-së

Paraditen e sotme ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një vizitë në selinë e PS-së. Diplomatja amerikane është pritur nga numri dy...

“Më jep votën”! “5pyetjet.al” zbulon prapaskenat, çfarë po ndodh brenda grupit të PD-së?

Partia Demokratike e ka nisur vitin e ri më keq sesa mbylli 2022-shin. Dje grupi i drejtuar nga Enkelejd Alibeaj njoftoi se përjashtoi katër...

Mbyllet takimi me Berishën, Meta: Në 6 Dhjetor përpara Kryeministrisë

https://www.youtube.com/watch?v=6EOdU8tz9Vw Rreth 60 minuta ka zgjatur takimi i kreu të Partisë së Lirisë, Ilir Meta me Sali Berishën në selinë blu. Në qendër të bisedës...

Latest news

/5pyetjet.al