-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

skafe

Bllokohen 24 Jet Ski, skafë, gomone, gjobiten drejtuesit

Policia Kufitare nga Ksamili në Velipojë ka bllokuar 24 mjete lundruese, ku 15 janë Jet Ski, 5 skafë dhe 4 gomone. Nga Ksamili në Vlorë...

Erdhi vera, nis çmenduria, spektakël me skaf mbi kokat e njerëzve

Nga Ksamili në Velipojë u bllokuan 16 mjete lundruese,12 jet ski, 2 skafë dhe 2 gomone. 7 mjete lundruese janë bllokuar nga Ksamili në...

Po vjen sezoni, nis ‘gjuetia’ e skafeve në bregdet

Policia Kufitare në prag të nisjes së sezonit turistik ka filluar zbatimin e një plani masash për ushtrimin e kontrolleve intensive në të gjithë...

Mjete lundruese pa dokumentacion në brigjet tona, 11 raste të kapura

Gjatë fundjavës mësohet se janë bllokuar 11 mjete lundruese në det, konkretisht në brigjet nga Saranda deri në Durrës. Më saktë, në Vlorë është bllokuar...

Skafisti “fluturues”! Kush është “Kapelja” që i iku RENEA-s nga duart?

Foto ilustruese Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka caktuar masën e sigurimit arrest me burg për 6 të arrestuarit që u...

Një vit nga tragjedia në Potam, Balla: Zero tolerancë, respektoni perimetrat e sigurisë ujore

Pas një viti nga tragjedia në plazhin e Potamit, ku humbi jetën vogëlushja Jonada Avdiaj vetëm 7 vjeç e goditur në breg nga një...

Rrezikuan jetën e plazhistëve, gjobë marramendëse drejtuesve të 3 mjeteve lundruese

Policia Kufitare e Vlorës ka ndëshkuar me masën administrative 100 000 lekë të rinj, drejtuesit e 3 mjeteve lundruese. Mësohet se ata rrezikuar jetën e...

Shqiptarët “nuk vënë mend”, bllokohen 6 mjete lundruese nga Shëngjini në Kavajë

Në kuadër të ruajtjes së sigurisë në det, policia ka bllokuar gjashtë mjete lundruese në qarkun e Durrës dhe në Shëngjin. Sipas policisë mësohet se...

Gjoba “marramendëse” nga Ksamili, në Vlorë, Policia bllokon 14 mjete lundruese

Policia Kufitare e Vlorës po vijon me kontrollet e shtuara për mjetet lundruese. Mësohet se së fundmi, nga Ksamili në Vlorë janë bllokuuar 14...

U futën mes pushuesve! Bllokohen 16 skafe dhe gomone

Policia kufitare njofton se nga Shëngjini në Kavajë janë bllokuar 16 mjete lundruese. Mes mjeteve të bllokuara janë 11 Jet Ski, 1 gomone dhe...

Latest news

/5pyetjet.al