-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

temperaturat

Ditët e freskëta erdhën! Ja në cilat zona do të ketë reshje shiu

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet fillimisht i kthjellët e më pas zhvillim të...

HARTA LIVE/ Vera nuk po largohet as në shtator, ja sa do të shënojë termometri sot

Ditën e sotme priten reshje lokale të dobëta në qarqet Dibër, Lezhë, Tiranë, Elbasan, Korçë dhe Gjirokastër. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të...

HARTA LIVE/ Freski vetëm për disa zona, ja në cilat qytete priten reshje shiu

Ditën e sotme priten reshje lokale të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Berat dhe Korçë. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë...

E pazakontë, protestuesit ngjisin veten në asfalt

Anëtarët e grupit për klimën "Gjenerata e Fundit", e kanë bllokuar trafikun në disa pjesë të Berlinit të hënën, duke nisur një valë të...

Troket vjeshta! Vranësira dhe reshje në një pjesë të territorit

Përsa i përket fundjavës vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me altenime kthjellimesh dhe...

“Verë në vjeshtë”, temperaturat e larta nuk largohen/ Moti nesër

Ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore relativisht të...

Reshje në të gjithë vendin dhe rënie temperaturash, moti sot

Ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, por lokalisht mesatare në qarqet Kukës dhe Korçë. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit...

Bëhuni gati! Po vjen një tjetër valë e të nxehtit Afrikan, parashikimi i motit

Këtë javë pritet që vendi ynë, por edhe një pjesë e madhe e Europës të përjetojë një tjetër valë të nxehti. Moti për pjesën më...

“Përvëlohet” Spanja, temperaturat në Valencia deri në 47 gradë

Temperatura në Valencia shkoi të enjten në 47 gradë Celsius, një rekord historik për këtë qytet në juglindje të Spanjës, sipas të dhënave të...

Temperatura deri në 30 gradë dhe reshje shiu /Moti sot

Sipas parashikimeve meterologjike për ditën e sotme, priten reshje të dobëta shiu në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Elbasan dhe Korçë ndërsa...

Latest news

/5pyetjet.al