-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

terrorizem

Netanyahu “Jo” armëpushimit, Izraeli: Jemi në zemër të terrorizmit

Refuzohet armëpushimi tre-ditorë, Netanyahu i thotë “Jo” propozimit të SHBA-së. Ekspertët e ushtrisë thonë se operacionet e pastrimit të tuneleve të Hamasit do të zgjasin...

16 profile në FB dhe thirrje terroriste, 4 vite burg për mbështetësin e ISIS

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 4 vite burg Gentjan Çollakun, me origjinë nga Kavaja, për veprën penale të nxitjes dhe propagandës për kryerjen...

Franca nuk gjen qetësi, evakuohen sërish aeroportet pas alarmit për bombë

Autoritetet franceze janë në alarm pas kërcënimeve të reja me bombë në pesë aeroporte të vendit konkretisht në Bordeaux, Nantes, Lille, Montpellier dhe Beauvais. Pasi janë...

Bosnje Hercegovina rrit nivelin e rrezikut nga terrorizmi, arsyeja…

Masat e sigurisë në Bosnje e Hercegovinë janë rritur në nivelin më të lartë për shkak të frikës nga përhapja e mundshme e krizës...

Ministri francez akuza të forta Benzemasë: Ka lidhje me organizatën terroriste

Ministri i Brendshëm francez, Gerald Darmanin, ka akuzuar futbollistin Karim Benzeman se është i lidhur me “Vëllazërinë Myslimane”, një organizatë islamike transaksionale që konsiderohet...

Sulmi në veri, avokati serb ngre kallëzim penal për terrorizëm kundër Radojçiç

Avokati serb, Çedomir Stojkoviç ditën e sotme për mes një postimi në llogarinë e tij në "X" ka njoftuar se ka dorëzuar një kallëzim...

Nis operacion kundër terrorizmit

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit ka thënë se ka nisur operacione “kundër terrorizmit” në rajonin e shkëputur të Nagorno-Karabakut, që është nën kontrollin e...

I akuzuar për terrorizëm, gjykata dënon me 15 vite burg iranianin

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, GJKKO ka dënuar me 15 vite burg iranianin Bijan Pooladrag, i cili akuzohet...

Mblidhen “Ligjet”, diskutohet Konventa për shtypjen e akteve të terrorizmit bërthamor

Në mbledhjen e radhës të Komisionit për Çështjet Ligjore është diskutuar sot në lidhje me Konventën për shtypjen e akteve të terrorizmit bërthamor. Fjalën e...

Luftë terrorizmit, Policia e Shtetit kontrolle në kampin e muxhahedinëve

Policia e Shtetit ka ushtruar një sërë kontrollesh intensive në kampin e muxhahedinëve në Manzë të Durrësit. https://www.youtube.com/watch?v=-YuRjSRy59g Kontrollet vijnë vetëm pak kohë nga mbledhja e...

Latest news

/5pyetjet.al