-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

viti i ri

E kapi plumbi qorr në Tiranë, italiania lutet për të dërguar në atdhe

Natën e ndërrimit të viteve në Tiranë u plagos nga një plumb qorr një grua italiane 52-vjeçe. “Sky TG24” shkruan se ajo kërkon ndihmë për...

I moshuari zhduket pa “nam e nishan”! Pas festës burri rreh gruan, nipi xhaxhanë

Një e moshuar është gjetur nga policia në Fier dhe është dorëzuar pranë familjes, ndërsa një tjetër është denoncuar i zhdukur. Gjithashtu në Fier...

Lutja e gruas! Erdhi për të festuar në Tiranë, plumbi qorr e kapi në vesh, fyt e mushkëri

Natën e ndërrimit të viteve në Tiranë u plagos nga një plumb qorr një grua italiane 52-vjeçe. “Sky TG24” shkruan se ajo kërkon ndihmë...

Dorian Koçi: Si festohej Viti i Ri ndër shqiptarë?

Viti i Ri, është një festë që ka hyrë relativisht vonë të festohet ndër shqiptarë. Gjithsesi nëpër komunitetet e ndryshme shqiptare në varësi dhe...

Si të ktheheni në formë, pasi e keni tepruar me ushqimet për festat?

Këshilla për ushqimin detoksifikues dhe mënyrën e jetesës për t’u rikthyer në rrugën e duhur pas festave të fundvitit. 1 – Pastroni frigoriferin Për të eliminuar...

Isa Mustafa i del në krah Berishës: Drejtësi apo turp kombëtar?

Ish-kryeministri dhe ish-kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë një postim në rrjetet sociale për vendimin e Gjykatës së Posaçme që mbylli Sali Berishën...

Kiara: Brenda një viti njoha njeriun e jetës

Kiara Tito ka bërë një reagim në rrjete sociale duke përkujtuar të mirat që ia solli viti 2023. Ish-banorja e Big Brother VIP Albania 2...

Pse e festojmë Vitin e Ri më 1 Janar?

1 janari u vu re për herë të parë si fillimi i vitit të ri në vitin 45 para Krishtit. Para kësaj, kalendari romak filloi...

Moti/ Viti i Ri vjen mes vranësirave dhe reshjeve në të gjithë vendin

Orët e paradites paraqiten nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike duke bërë që vranësira e shpeshta do të jënë prezente në të gjithë...

Ukraina dhe Rusia sulmojn njëra-tjetrën që në orët e para të vitit

Rusia dhe Ukraina raportuan sulme vdekjeprurëse të hënën, teksa të dy palët kryen bombardime dhe sulme me dronë dhe Ukraina filloi një vit tjetër...

Latest news

/5pyetjet.al