-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

viti i ri

Kim Mehmeti: Viti 2024 do jetë më i keq se ky që shkoi!

Edhe gjatë vitit 2023, si gjithmonë më parë, të huajt ishin ata që na i bënin gjitha reformat, ndërkombëtarët ishin ata që na i...

Si ta “festoni” Krishtlindjen nëse jeni vetëm?

Periudha e Krishtlindjeve është një prej kohëve më të bukura për t’u kaluar me familjen dhe pothuaj kështu është në të gjithë botën. Pushimet...

Rama: Shpërblim për 586 zjarrfikës, dy paga plus për 38 efektivë të FA

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me postimin e disa fotove të zjarrfikësve të vendit, duke vënë theksin te shpërblimi për...

Rama mbledh qeverinë në Bllok

Festimet mbaruan. Mesditën e sotme kryeministri Edi Rama mblodhi ministrat e kabinetit në një takim në vilën 31 në Bllok. Në qendër të bisedës janë...

Masakra e Vitit të Ri, vriten 400 ushtarë teksa festonin në bazën ruse!

Sido që të shkojë lufta në Ukrainë në vitin 2023, viti që sapo iku shënoi pikërisht gjatë minutave të fundit një nga tronditjet më...

Aksidente dhe plagosja, si u prit viti i ri në Itali

Mbrëmja e ndërrimit të viteve është shoqëruar me hedhje fishekzjarresh edhe në Itali, ku nuk kanë munguar të shtënat me armë e ngjarjet e rënda....

Tre të plagosur nga plumbi qorr në natën e Vitit të Ri në Kosovë

Tre persona janë plagosur nga arma e zjarrit gjatë festimeve për Vitin e Ri. Në mesin e të plagosurve është edhe një vajzë 15-vjeçare...

Cilat janë ushqimet që sjellin ters në tryezën e Vitit të Ri?

Legjendat janë të paevitueshme, në çdo kohë të vitit, por supersticiozëve ju shtohen dozat sidomos në netë më të veçanta që simbolizojnë një fillim...

Po vjen Viti i Ri! Parisi bëhet gati për spektakël madhështor

Vendet anembanë botës po e presin me festa dhe fishekzjarre Vitin e Ri të parë pa kufizime për COVID-19 që kur filloi pandemia. Zelanda...

Historitë e çuditshme dhe të mrekullueshme të vitit 2022

Gjatë vitit 2022 lajmet nuk kishin të bënin vetëm me luftën, politikën apo krizën globale të energjisë. Këpucët e prodhuara nga mbetjet e kafesë...

Latest news

/5pyetjet.al