-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ukrainasit e parë mbërrijnë në Moldavi, Presidentja Sandu: Kufijtë tanë janë të hapur

Kryesoret

Më shumë se 4,000 njerëz, kryesisht gra dhe fëmijë, kanë ikur deri më tani përtej kufirit nga Ukraina në Moldavi.

Presidentja e Moldavisë Maia Sandu nëpërmjet një postimi në Twitter ka thënë se ukrainasit kanë mbërritur atje. Ajo u shpreh se kufijtë do të jenë gjithmonë të hapur.

“Kanë ardhur 4 mijë persona. Qeveria ka ngritur qendra të përkohshme pritjeje pranë qyteteve Palanca dhe Ocnita. Kufijtë tanë janë të hapur”,shkruan Sandu.

/5pyetjet.al

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit