-sidi education-spot_img
30.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

FOTO/ Me kufje dhe kapele, ky është atentatori që qëlloi durrsakun në lokalin e Noizyt?

Kryesoret

Policia ka në dorë foton e autorit që qëlloi me armë zjarri në këmbë Ardit Kërtushën dje në Durrës duke e lënë të plagosur, por jashtë rrezikut për jetën.

Ai ishte i ulur në lokalin e “Noizyt” kur autori, me kapele dhe kufje për të mos tërhequr vëmendjen, iu afrua duke e qëlluar. Autori ende nuk është kapur.

Ardit Kërtusha ka qenë ish-kandidat për kryetar të PS-së në Durrës në 2020, por në fund u tërhoq nga gara.

Një vit më pas, si pasojë e pakënaqësive me pushtetin, në prag të zgjedhjeve parlamentare të 25 Prillit iu bashkua PD-së së drejtuar nga Lulzim Basha.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit