-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Këto janë destinacionet më të mira për t’u vizituar në vitin 2023!

Kryesoret

Në vitin 2023 mos ngurroni të udhëtoni nëpër botë. Por nëse po planifikoni se ku të shkoni, më poshtë janë të renditura plot 23 vende nga ku mund të filloni.

Ky vit duket se do të sjellë edhe lirinë e plotë në lëvizje pas tre vitesh ndërprerje dhe kufizime për shkak të pandemisë.

Turizmi ndërkombëtar pritej të arrinte 65% të niveleve para pandemisë deri në fund të vitit 2022, sipas Organizatës Botërore të Turizmit të Kombeve të Bashkuara.

Ekspertët janë optimistë të kujdesshëm për udhëtime më të shumta, raporton CNN.

Këto janë 23 vendet që sugjerohen për t’u vizituar:

-Polonia

-Australia Perëndimore

-Liverpool

-Charleston, Karolina e Jugut

-Vilnius, Lituani

-Fixhi

-Manaus, Brazil

-Selanik, Greqi

-Ruanda

-Goteborg, Suedi -Ras al-Khaimah, Emiratet e Bashkuara Arabe

-Laosi

-Gruyères, Zvicër

-Minneapolis, Minesota

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit