-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Gjyshe, kam vrarë një fëmijë nga Shqipëria”/ Telefonata që hutoi të moshuarën, i rrëmbyen 20 mijë euro!

Kryesoret

Një tjetër e moshuar ra viktimë e mashtrimit në Patra, ku burri që e telefonoi në telefon pretendonte se ishte nipi i saj, i cili dyshohet se ishte përfshirë në një aksident.

Sipas informacioneve, mashkulli qante dhe i lutej për ndihmë duke i thënë: “Gjyshe, kam vrarë një fëmijë nga Shqipëria, policia më mban dhe për të më lënë të shkoj, duhet të japësh para”.

85-vjeçarja e hutuar nxitoi të plotësonte kërkesën dhe kështu shkoi në bankë duke tërhequr 20 mijë euro. Më pas i ka lënë në një kosh mbeturinash, në rrugën Thermopylon në Patras, sipas udhëzimeve të autorëve.

“Do t’i vendosësh në koshin e mesit” ishte udhëzimi që iu dha, me gruan që e ndiqte atë sipas letrës, duke besuar se kjo do të shpëtonte nipin e saj.

Ngjarja e ndodhur të mërkurën është denoncuar sot në Policinë e Patrës, ku është ngritur rasti për mashtrim me autorë të panjohur.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit