-sidi education-spot_img
19.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kush mban përgjegjësi për dështimin e elektronikës? Celibashi: Nuk ma bën syri tërr fare

Kryesoret

Mbi 500 qendra votimi në nisje të procesit të votimit shfaqën probleme tek pajisja e identifikimit elektronik duke u kthyer tek tradita e vjetër, verifikimi manual. Por kush mban përgjegjësi për këtë?

Gazetarët e lidhën këtë me prokurimet që ka bërë KQZ dhe e pyetën Celibashin për përgjegjësi ligjore. Ai u shpreh se cdo gjë ka qenë transparente dhe nuk ka frikë për këtë.

Identifikimi elektronik është përgjegjësi e KQZ-së. Më pak se 10% e votuesve nuk identifikohen nga pajisjet elektronike.

Unë për veten kam dëgjuar gjëra edhe më të tmerrshme kështu që për këtë nuk ma bën syri tërr fare” tha ai.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit