-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Sulmi ndaj arbitrit të ndeshjes Tirana-Bylis, vjen reagimi i policisë

Kryesoret

Fundi i përballjes mes Tiranës dhe Bylisit ka përfunduar me tensione ne fushë pasi tifozët kanë pushtuar fushën ku kanë sulmuar arbitrin Kridens Meta.

Tifozët pushtuan fushën pasi akuzuan arbitrin  që akordoi një penallti në favor të Bylisit, nga e cila erdhi barazimi i shifrave.

Ndërkohë ka ardhur reagimi i policisë në lidhje me ngjarjes. Sipas njoftimit janë shoqëruar disa persona dhe po kryehen veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë

Rrogozhinë/Informacion paraprak

Më datë 25.05.2023, në përfundim të ndeshjes Bylisi-Tirana, në Rogozhinë, disa tifozë të Tiranës kanë hyrë në fushë dhe kanë tentuar të dhunojnë gjyqtarët e ndeshjes. Shërbimet e Policisë kanë reaguar menjëherë duke shoqëruar këta shtetas, për të cilët po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Tensione në përballjen Tirana-Bylis, tifozët sulmojnë arbitrin

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit