-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Ishe emocional”! Bardhi “përplaset” me Alibeajn

Kryesoret

Sekretari i përgjithshëm i PD-së zyrtare Gazment Bardhi i është përgjigjur Enkelejd Alibeajt, që e cilësoi emocional qëndrimin e tij për incidentet në mbledhjen e Kryesisë.

Kam dëgjuar gjatë këtyre orëve që qëndrimi im ka qenë emocional. Jo nuk ka qenë emocional. Edhe pse kur janë të vërteta nuk kanë asgjë të keqe.

Ishte qëndrim parimor. Unë kam dënuar dhunën, qoftë edhe verbale për shkak të mendimit ndryshe. Do të dënoj shantazhin, dhunën dhe fyerjet ndaj gazetarëve edhe kur vijnë nga anëtarë të PD-së.

Nuk mund të amnistoj veprime të patolerushme se ndodhin në njërën palë apo tjetrën. Kjo është të jesh koherent, por të mbash qëndrime parimore” tha ai.

Alibeaj mbron “paramilitarët” e Bashës: Gaz Bardhi ishte i emocionuar

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit