-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

zgjedhjet ne pd

Kryetar përjetë! Basha privatizon PD-në (Statuti i ri)

Për herë të parë që nga 18 Dhjetori i vitit 2021, Lulzim Basha vendosi të mbledhë sot Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike. Ky Kuvend ka...

Agron Gjekmarkaj: Duhen ura dhe jo mure për rindërtimin e opozitës

Demokratet prej dy vitesh i kerkojnë trupes së tyre politike pergjegjshmeri e cila nuk po vjen. PD prej kohesh kerkon një minimum për të...

Basha bën emërimin e parë në krye të PD-së

Lulzim Basha sapo është rikthyer në krye të PD-së për herë të katërt ka bërë emërimin e parë. Mirela Karabinën, një nga njerëzit që...

“Vula” voton për kryetarin! Gjekmarkaj ironizon Bashën: Qerratai ynë e bëri

Partia Demokratike zyrtare sot është në zgjedhje për kryetarin e ri. Në garë janë Lulzim Basha dhe Gjergj Hani. Brenda PD-së zyrtare, partia është e...

Dritëhijet e procesit/ Fotoja që ngre dyshime mbi rikthimin e Bashës

Grupi i Lulzim Bashës brenda PD-së, zhvillon zgjedhjet për kryetarin e ri të partisë së vulës. Në garë është Lulzim Basha përballë Gjergj Hanit....

50 mijë demokratë i përjashtoi! Voton Basha: Jemi gati për një nisje të re

Lulzim Basha votoi mesditën e sotme. Ish-kryetari hodhi votën në një proces të cilësuar farsë, formalitet, referuar edhe rivalit që ka përballë, i cili...

Voton rivali i Bashës: Ditë e jashtëzakonshme! Sot fiton PD-ja

Ish-përndjekuri politik, Gjergj Hani, rival i Lulzim Bashës për postin e kreut të PD-së ka votuar paraditen e sotme në selinë e demokratëve të...

Sheferedin Shehu: Për Lulin…

Mbas 18 vjet karriere të dështuar politike, Luli po na shfaqet përsëri si e ardhmja e Shqipërisë. Po mirë more Lul na thuaj më...

Grupi i Bashës zgjedh sot kryetarin e ri të PD-së së vulës

Ditën e sotme grupi i Lulzim Bashës në Partinë Demokratike zyrtare do të mbajë zgjedhjet për kryetarin e ri, ku në garë është ish-drejtuesi...

Grupi i Bashës: Demokratët e Berishës i kemi përjashtuar nga zgjedhjet

Grupi i Lulzim Bashës është i vendosur që nesër të zhvillojë zgjedhjet për kryetarin e ri. Pavarësisht se sekretari i përgjithshëm, Gazment Bardhi mblodhi...

Latest news

/5pyetjet.al