-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Grabitje 1.7 mln euroshe, burg për 2 shqiptarët në Belgjikë

Kryesoret

Gjykata belge ka dënuar me 3 vite e 7 muaj burg 2 shqiptarët e arrestuar më 16 mars të vitit të kaluar pasi grabitën produkte kozmetike brenda një kamioni.

Kamioni me produkte kozmetike ndodhej i parkuar në rrugën Truskstop në Belgjikë, kur u grabit nga shqiptarët që hapën një vrimë në pjesën e pasme të kamionçinës.

Vlera e produkteve llogaritej në 1.7 mln euro.

Përveç dënimeve me burg, shqiptarët janë gjobitur me 2400 dhe 4800 euro.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit