-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Meloni mbërrin në Vlorë me traget linje, pushime me familjarët në Shqipëri 

Kryesoret

E nisur nga qyteti i Puglias, kryeministrja italiane mbërriti në Vlorë pasditën e sotme pas një udhëtimi afro 8 orësh me traget.

Më ftesë të kryeministrit Rama, Meloni pritet të qëndroj 2-3 ditë në Vlorë me miq dhe familjarë të saj.

Vizita e Melonit vjen në një kohë kur Shqipëria është zgjedhur si destinacioni turistik i shumë qytetarëve italianë.

Mësohet se numri një i qeverisë italiane është pritur në qytetin bregdetar nga kryeministri Rama.

 

 

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit