-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

EMRI+FOTO/ I zhdukur prej 10 ditësh, gjendet trupi i pajetë i të moshuarit

Kryesoret

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka gjetur trupin e pajetë të 91-vjeçarit, Ilaz Sejdiut i cili ishte shpallur i zhdukur prej ditësh.

I moshuari nga Ferizaj ishte zhdukur që nga data 17 gusht të këtij viti dhe trupi i tij i pajetë u gjet në vendin e quajtur “Shpella Burrnikut”.

“Sot, rreth orës 09:30 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se disa qytetarë në bjeshkët e fshatit Burrnik të Ferizajt, tek vendi i quajtur “Shpella Burrnikut” kanë gjetur trupin e pajetë të personit Ilaz Sejdiut (M/K) i moshës 91 vjeçar, i cili ishte zhdukur që nga data 17.08.2023 dhe ishte shpallur në kërkim.

Ekipe të policisë, krimteknikët dhe hetuesit rajonal janë në vendin ku është gjetur trupi i tij, ndërsa janë njoftuar Instituti i Mjekësisë Ligjore dhe prokurori kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, për veprime tjera hetimore”, thuhet në njoftim.

Kërkohet ndihmë për gjetjen e 91-vjeçarit nga Ferizaj, tash e pesë ditë nuk dihet për fatin e tij

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit