-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Nën “pushtetin” e zjarrit për disa orë, ja çfarë ka mbetur në tarracën e pallatit të djegur në Tiranë

Kryesoret

Pasditen e sotme të gjithë banorët e në zonën “Sali Butka” në Tiranë janë shokuar dhe frikësuar nga zjarri i cili pushtoi për disa orë një nga pallatet në këtë lagje.

Pas më shumë se 3 orësh në luftë me flakët zjarrfikësit arritën të vinin në kontroll situatën dhe të fiknin zjarri i cili kishte pushtuar disa kate të këtij pallati.

Fatmirësisht nuk ka raportime për të lënduar pasi autoritet sapo kanë marrë vesh lajmin për zjarrin kanë bërë evakuimin e banorëve.

Zjarri në “Sali Butka”, shoqërohet administratori i pallatit të djegur

Zjarri në fillim ra në tarracën e këtij pallati ku siç mund t’a shihni edhe nga pamjet të cilat janë më poshtë është shkrumbuar e tëra.

Pas rënies në tarracë zjarri është përhapur me shpejtësi në katin e 9-të ku më pas ka rënë deri në katin e 6-të të këtij pallati.

Sipas drejtorit të zjarrfikësve në Tiranë, Shkëlqim Goxhaj zjarri është përhapur nëpërmjet fasadës.

Ndërkohë mbrëmjen e sotme është raportuar se janë marrë në pyetje banorët dhe është shoqëruar nga policia adminitratori i pallatit.

Policia po vijon punën për të zbardhur shkaqet e zjarrit i cili solli djegin e disa banesave.

foto galeri

foto galeri

foto galeri foto galeri

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit