-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Autobusi bie në greminë, 24 të vdekur

Kryesoret

Të paktën 24 persona u vranë gjatë natës në Peru kur autobusi me të cilin po udhëtonin doli nga kursi i tij dhe u zhyt në një përrua rreth 200 metra poshtë.

Një zëdhënëse e kompanisë së operimit të autobusit tha për mediat nga një spital në Ayacucho se të paktën 24 persona kishin vdekur.

“Jemi thellësisht të pikëlluar nga aksidenti… deri tani e dimë se janë 24 të vdekur”, tha ajo.

Shërbimi i Mbikëqyrjes së Transportit Peruan (SUTRAN) konfirmoi aksidentin në një deklaratë, pa specifikuar numrin e të vdekurve apo të plagosurve.

SUTRAN theksoi se autobusi po udhëtonte në Ande, nga Ayacucho për në qytetin Huancayo.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit