-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mbyllja e basteve sportive, Agalliu në “5 Pyetjet”: Përfitoi vetëm industria e informalitetit!

Kryesoret

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, duke folur në studion e “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, u shpreh se, të vetmit që përfituan nga vendimi për mbylljen e basteve sportive, ishte informaliteti.

Sipas Agalliut, të gjithë, duke filluar nga kryeministri e drejtuesit e lartë të policisë, e kemi ditur se si ka funksionuar kjo skemë, duke sjellë ndër mend pikat e ngritura informalisht nëpër lagje, me para në për duar, që i shikonin të gjithë.

Vendimi për mbylljen e basteve sportive, Agalliu në “5 Pyetjet”: Diçka e organizuar!

Dhe kush përfitoi? Përfitoi industria e informalitetit. Të gjithë e kemi ditur se si ka funksionuar kjo skemë. Të gjithëve na ka rastisur që luan nëpër lagje, me lekë nëpër duar. Dhe këtë e dimë të gjithë ne, e di edhe kryeministri, edhe drejtuesit e lartë të policisë. Shteti ka për detyrë të kontrollojë tregun.”, deklaroi në fjalën e tij në “5 Pyetjet”, deputeti demokrat, Arbi Agalliu.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit