-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

KËMBIMI VALUTOR, euro sërish në rënie, ja me sa shiten dhe blihen monedhat

Kryesoret

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.2 lekë dhe do shitet me 100.3 lekë.

Euro do blihet me 106 lekë dhe do shitet me 106.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110 lekë dhe do shitet me 111.2 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 122.3 lekë dhe do shitet me 123.5 lekë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit