-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Plumb ballit shqiptarit për parkingun, greku para gjykatës: Jam penduar, gabimi më i madh i jetës time

Kryesoret

68-vjeçari grek i cili vrau me pushkë 39-vjeçarin shqiptar pasditen e 25 shtatorit është dënuar me masën e paraburgimit.

Ai doli ditën e sotme para gjykatës ku shprehu pendesë për aktin e rëndë që kishte kryer.

“Jam penduar. Sinqerisht kërkoj falje, ishte gabimi më i madh i jetës sime. Dhe për këtë uroj dënimin tim”, dyshohet se ka deklaruar ai para hetuesit, i cili sipas informacioneve ka kërkuar ekzaminimin e tij nga një psikiatër.

Kryerja e ekspertizës psikiatrike është urdhëruar nga hetuesi, pasi as i akuzuari dhe as avokatja e tij Elli Avramidou nuk kanë paraqitur pretendime për uljen e akuzës.

“Me marrëveshjen e hetuesit dhe prokurorit, drejtorit tim i është caktuar masa e paraburgimit.

Ai e ka pranuar aktin e tij dhe ka kërkuar që t’ju ​​përcjell faljen e sinqertë. Gjithashtu gjatë procesit ka deklaruar se ka qenë gabimi më i madh. të jetës së tij”, tha ai pas përfundimit të kërkimit të faljes zonja Avramidou.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit