-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gjyq

Vrasja e Aurelio Dervishit, prokuroria dërgon në gjyq katër adoleshentët

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit në Tiranë ka dërguar në gjyq Sh.H., F.Sh., B.Sh dhe I.I për veprën penale ‘Vrasje...

Lejuan ndërtime pa leje, Prokuroria e Shkodrës dërgon në gjyq 9 zyrtarë

Prokuroria e Shkodër dërgon në gjyq 9 zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit dhe Agjencisë Shtetërore të Kadastrës. Punonjësit e IMT-së akuzohen...

Debatet/ Kërkesa e Belerit në gjyq dhe reagimi i prokurorit të SPAK-ut

Ditën e sotme në Apelin e GJKKO-së po mbahet seanca për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili është dënuar me 2...

Fati i vulës së PD-së, vazhdon gjyqi në Apel

Vijon seanca në Apel për vulën e PD, gjykata do të shprehet në fund për kërkesën e Rithemelimit. Më herët Rithemelimi kërkoi që Alibeaj...

DASH: Beogradi, proces të drejtë ndaj shqiptarit që arrestoi

Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) i ka thënë të mërkurën Radios Evropa e Lirë se është në dijeni për arrestimin e një individi nga...

Jul Deda paralajmëron Jetmirin: Do të mbash përgjegjësi penale

Pas përfundimit të edicionit të Big Brother Vip 3 konkurentët kanë vendosur të shohin të gjitha materialet ku janë cituar emrat e tyre. Aktori Julian...

U dënua, Trump: Gjyq i montuar, do ta apeloj

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump u zotua se do të apelojë vendimin që e shpalli atë fajtor për 34 vepra penale që...

A do shkojë Trump në burg? Çfarë duhet të dini për shpalljen fajtor të ish-presidentit

Shpallja fajtor e Donald Trumpit për 34 vepra penale shënon fundit e procesit historik gjyqësor penal ndaj ish Presidentit, por beteja për këtë çështje...

Djali i Joe Biden para gjykatës nën akuza federale

Hunter Biden u paraqit të premten para një gjykatë në shtetin Dellauer për një seancë përfundimtare, përpara se të nisë procesi gjyqësor ndaj tij...

Gjyqi për Gërdecin, Mediu: Nuk jam vrasës, po bëhem ‘kokë turku’

Në seancë e sotme gjyqësore për Gërdecin gjykata rrëzoi kërkesën e Fatmir Mediut për riekspertim për dëmin ekonomik që u shkaktua në fabrikën e...

Latest news

/5pyetjet.al