-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

U dhunua nga 3 edukatoret, avokati: Fëmija ka trauma, ka nevojë për ndihmën e psikologut

Kryesoret

Pas deklaratave të nënës së 3-vjeçarit të dhunuar në një kopsht në Fushë Kosovë ka folur për mediat edhe avokati i familjes.

Sipas avokatit Nasuf Hasani nëna ka dhënë deklaratën në Polici. Ai më tej një fjalën e tij tha se po presin nga organet e drejtësisë që të veprojë sipas procedurave.

Gati pezullimi/ Merren në pyetje tre edukatorët që dyshohet se dhunuan fëmijën

Hasani gjithashtu shtoi se tre të dyshuarat do të qëndrojnë në Polici. Sa i përket gjendjes së fëmijës avokati u shpreh se 3-vjeçari është i traumatizuar dhe se edhe gjatë natës përjeton trauma.

“Kanë bërë tri vepra penale. Uroj të mos ketë më raste të tilla. Janë duke intervistuar nga Policia e Kosovës.

Është hera parë, fëmija ka trauma, sa i përket kopshtit tashmë është e pamundur të dërgohet, ai ka qenë edhe i izoluar nga fëmijët tjerë.

Dhunimi i 3-vjeçarit në kopsht, nëna rrëfen dënimet brutale: Djali 8 orë pa ngrënë bukë e pa pirë ujë

Edhe gjatë natës, ai po ka truma, nuk dëshiron të kujtojë muhabetet rreth kopshtit, ai duhet t’i nënshtrohet tretmanit të psikologut”, tha avokati.

Lidhur me rastin, drejtori i Arsimit në Fushë Kosovë ka njoftuar se Policia është duke intervistuar edukatoret, ndërsa tha se do të pezullojnë nga puna personat që u përfshinë në rastin e dhunës.

VIDEO/ E rëndë, fëmija 3-vjeçar dhunohet barbarisht nga tre edukatore

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit