-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Leipzig “vuan” në shtëpi, City merr një fitore plot gola

Kryesoret

Manchester City ka siguruar mbrëmjen e sotme një fitore fi 3-1 kundër Leipzig në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve

Citizens arritën t dilnin në avantazh në minutën e 25-të me golin e Phil Foden.

Pjesa e dytë nisi furishëm nga RB Leipzig, që i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Lois Opendas që u asistua prej Yussuf Poulsen në minutën e 48-të.

Heroi në këtë mbrëmje për kampionin e Ligës Premier ishte Julian Alavarez, që shënoi për 2-1 në minutën e 84-të. Ndërsa Doku në minutën 92 siguroi edhe golin e tretë të ndeshjes.

Manchester City është lider i Grupit G me gjashtë pikë, RB Leipzig dhe Young Boys me tri, ndërsa Crvena Zvezda pa asnjë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit