-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

BERISHA

Milano/ Lëvizja ‘Diaspora’ lihet pa ‘zë’, Berisha: Nderim heronjve të vërtetë

Milano/ Lëvizja ‘Diaspora’ u nxor jashtë, Berisha: Nderim heronjve të vërtetë Gjatë takimit të kryeministrit Rama me emigrantët shqiptarë në Itali, një grup të rinjsh...

Berisha: SPAK, fshehu lidhjet e qeverisë Rama me bandat e krimit

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një dalje publike për mediat foli për operacionin e SPAK 3 ditë më parë, ku u lëshuan 50 urdhër-arreste për...

Berisha: Rama shkoi në Athinë për të mbuluar vjedhjet dhe bëmat e narko-shtetit të tij

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vlerësuar protestuesit poshtë dritares së banesës së tij ku qëndron i izoluar prej 30 dhjetorit të vitit të kaluar për...

Berisha: Vizita e Ramës në Greqi povokacion, nuk shkohet pa ftuar

Në fjalën e mbajtur në tubimin e përnatshëm tek rruga e Shpresës, ish-kryeministri Sali Berisha, e akuzoi Edi Ramën se, vizita e tij në...

Berisha-Ramës: Anulo vizitën dhe mos shqetëso diasporën, ti je një pushtues i Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha i bëri thirrje kreut të qeverisë, Edi Ramë që të anulojë vizitën në Greqi e paralajmëruar për më 12 maj. Berisha u...

Berisha denoncon Ballukun: Fshehu vdekjen e 18-vjeçarit që u përplas nga ‘Tuaregu’ i saj

Sipas Sali Berishës në drejtimin e automjetit të ministrisë së Infrastrukturës ishte djali i këshilltarit të Belinda Ballukut, i cili ka aksidentuar një person...

Berisha: Veliaj bashkë me pasurinë e tij mbrohen nga Dumani

Mbrëmjen e sotme ish-kryeministri Sali Berisha bëri akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliajt.  Berisha tha se pavarësisht vjedhjeve dhe denoncimeve, Veliaj...

Polici u dhunua para banesës, Berisha ndan pamjet: I kanë çarë kokën, krimi mbahet i fshehtë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar foton e policit të burgjeve që u dhunua para banesës së tij. Në imazhin e publikuar, shefi i edukimit në burgun...

Gjykata ‘rrëzon’ Bardhin, Basha mbetet kryetar i PD-së

Gjykata ka vendosur te mos e pranoje kërkese e Këshillit kombëtar të PD për ta çregjistruar Lulzim Bashën, per shkak se Këshilli Kombëtar nuk...

Berisha: Veliaj u mburret shqiptarëve se Dumanin e ka në xhep

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së tij për mbështetësit demokratë, u ndal sërish tek korrupsioni në Bashkinë e Tiranës. Berisha hodhi akuza të forta ndaj...

Latest news

/5pyetjet.al