-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rruga e Arbrit mori miliona euro, tani po bllokon qindra njerëz

Kryesoret

Vijon të jetë tepër e rënduar situata në Qafë Murriz ku për shkak të reshjeve të dendur të dëborës, kanë mbetur të bllokuar në automjetet e tyre qindra persona.

Këta të fundit bëjnë apel për ndihmë, ndërsa qëndrojnë të bllokuar në këtë aks për më shumë se 5 orë.

Reshjet e dendura të borës kanë sjellë si pasojë bllokimin e disa akseve rrugore në Dibër dhe vështirësi në qarkullimin e automjeteve në disa akse rrugore në zona të thella malore në Kukës dhe në Shkodër.

Policia apelon për vendosjen e zinxhirëve dhe për zbatim të udhëzimeve të dhëna në njoftimet për mediat, për rrugët e bllokuara apo ato që paraqesin vështirësi.

Balluku në Rrugën e Arbrit: Kufizoni qarkullimin, stuhia do të zgjasë deri në…

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit