-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

EMRI/ Tentoi t’i ikte policisë, arrestohet 38-vjeçari në kërkim ndërkombëtar

Kryesoret

Policia e Durrësit ka arrestuar 38-vjeçarin Adem Dervishi, i cili rezulton të ishte në kërkim ndërkombëtar.

Ai kishte tentuar t’iu ikte forcave operacionale, dhe shërbimeve të Komisariati Durrës, duke u larguar me shpejtësi, por pas disa minutash ndjekjeje dhe kontrolli të territorit 38-vjeçari ra në pranga.

Sipas policisë, 38-vjeçari është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet e drejtësisë italiane, për veprat penale “Organizata kriminale” dhe “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën dhe agjencitë ligjzbatuese kanë nisur punën për ekstradimin e shtetasit e tij drejt Italisë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit