-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Emrat/ Kalonin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona në Durrës

Kryesoret

Katër persona janë arrestuar dhe një i pestë është shpallur në kërkim, pasi dyshohet se kanë shpërdorur detyrën duke favorizuar kalimin e mallrave kontrabandë në Portin e Durrësit.

Të arrestuarit janë Alketa Kollçaku, Denis Musaj, Egnis Gojani dhe Adelino Vila.

Tre nga të arrestuarit janë inspektorë mbikëqyrës në kompaninë private që merret me përpunimin e mallrave dhe të kontenierëve në portin e Durrësit, si dhe një 27-vjeçar, me detyrë ndihmësspecialist kontrollor në Policinë Kufitare të portit të Durrësit.

Në kërkim u shpall një 56-vjeçar, i cili dyshohet se duke falsifikuar elementet e sigurisë (plumbçet) të kontenierit të kamionit që drejtonte, ka kaluar mallra të kontrabanduara.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit