-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Europa League/Milanit i “buzëqesh” fati, Roma-Feyenoord tjetër finale

Kryesoret

Është hedhur dhe shorti i Europa League, ku janë përcaktuar skuadrat të cilat do sfidojnë njëra tjetrën në fazën e 1/16-tave.

Një kompeticion i cili ka mare shumë rritje sidomos në këtë sezon, me dy ekipe që spikasin si Milan dhe Liverpool, aspak më shumë se fituesit e shtatë dhe gjatë titujve të Champions League.

Gjithashtu dhe me shumë skuadra të tjera të cilat shihen si favoritëpër të arritur deri në finale të këtij kompeticioni, si Benfica, Roma apo Bayern Leverkusen.

Në raundin me eliminim direkt në 1/16 fillimisht janë shortuar ekipet te renditura të dytat në grupe me ato që vinin si vende të treta nga Champions.

Shorti rezervoi edhe përballje të forta. Ekipet që do të kualifikohen nga ky raund, do të shortohen në raundin pasardhës me ato që zunë vendin e parë në grupet e Europa League.

Shorti:

FEYENOORD-ROMA

MILAN-RENNES

LENS-FREIBURG

YOUNG BOYS-SPORTING LISBON

BENFICA-TOULOUSE

BRAGA-QARABAG

GALATASARAY-SPARTA PRAHA

SHAKHTAR DONETSK-MARSEILLE

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit