-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Feyenoord

“Luftë” në Rotterdam, Feyenoord dhe Roma ndahen në barazim

Pasditen e sotme në fushë zbritën ndeshjet e para të Europa League për fazën e 1/16-tave. Në Roterdam, barazim i çmendur 1-1 mes Feyenoord dhe...

Europa League/Milanit i “buzëqesh” fati, Roma-Feyenoord tjetër finale

Është hedhur dhe shorti i Europa League, ku janë përcaktuar skuadrat të cilat do sfidojnë njëra tjetrën në fazën e 1/16-tave. Një kompeticion i cili...

Feyenoord merr “hak” ndaj Romës, bileta për më tej pritet në “Olimpico”

Feyenoordi ka fituar ndeshjen e parë ndaj Romës me rezultat 1-0 në kuadër të çerekfinales të Europa League. Pjesa e parë ishte e fortë dhe...

Takohen sërish për një tjetër trofe, formacionet zyrtare të Roma-Feyenoord

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Feyenoordit dhe Romës e cila do të zhvillohet ditën e sotme në orën 18:45 në stadiumin "De...

Tapë, bënë për spital shqiptarin, “shqiponja” mbërthen huliganët holandezë

Dy tifozë holandezë janë arrestuar nga policia për ngjarjen e dy ditëve më parë në Tiranë në një lokal në Rrugën e Barrikadave, ku...

Gjesti i Abraham çmend holandezët: U bë si Mourinho (VIDEO)

Humbja e Feyenoord në finalen e Conference League nuk është pritur mirë nga shtypi holandez që sulmoi Romën, veçanërisht sulmuesin anglez Tammy Abraham në...

FOTO/ Kokulur dhe duarbosh, çfarë lanë pas huliganët në Tiranë?

Tifozët e Fejnordit u larguan të zhgënjyer dhe kokulur nga Tirana pasi dolën duarbosh përballë Romës që i mundi në finale me rezultatin 1-0...

U mposhtën në futboll, fitojnë në boks, holandezët dhunojnë italianin

Edhe pse përplasjet e mëdha mes tifozërvive apo edhe policisë, fatmirësisht, munguan mbrëmjen e së mërkurës teksa u luajt finalja e Conference League, sërish...

19 policë të plagosur, Çuçi: Finalja e madhe shkoi mirë

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka reaguar për organizimin dhe mbarëvajtjen e finales së Conference League në Tiranë mes Romës dhe Feyenoord, duke u...

Vrap, vrap! Huliganët morën peng autobusin në Tiranë? (PAMJET)

Mbrëmjen e djeshme gjithçka u mbyll vetëm me një incident të vogël në Tiranë, ku u shoqërua një tifoz holandez pasi tentoi që të...

Latest news

/5pyetjet.al