-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zjarr në një shtëpi, vdes 9-vjeçari në Itali, detajet e para…

Kryesoret

Një ngjarje e rëndë është regjistruar gjatë natës në Campobasso, në Itali ku një djalë 9-vjeçar humbi jetën nga zjarri në shtëpi.

Nga kjo ngjarje mësohet gjithashtu se mbetën të plagosur vëllai adoleshent, motra e vogël disavjeçare dhe nëna, të cilët u shtruan të gjithë në spitalin Cardarelli.

Sipas raportimeve thuhet se divani dhe e gjithë dhoma e ndenjes kanë marrë flakë për shkak të një qarku të shkurtër, e më pas flakët janë përhapur në dhomat e afërta bashkë me tymin, duke i shkaktuar vdekjen, e cila ka ndodhur për shkak të asfiksisë së 9-vjeçarit.

Babai, në gjendje shoku, ka arritur të nxjerrë fëmijët e tij jashtë, ndërsa ndihma po mbërrinte.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit