-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Kujdes”! Sherr mes demokratëve, Noka shkul mikrofonin, Açka: Nuk marr urdhra nga Gazi!

Kryesoret

Kaos, zhurmues dhe rrëmujë. Kjo ka qenë panorama e mbledhjes së parë për këtë sesion të ri parlamentar e mbledhjes së Komisionit të Medias. Flamur Noka dhe Gazment Bardhi nuk e kanë lejuar kolegen e tyre demokrate Flutura Açka që të drejtojë mbledhjen. Shtyrje, debate dhe ofendime. Në fund Noka i ka hequr fishin mikrofonit. Mbledhja është ndërprerë.

Debati në Kuvend

Flutura Açka: Gaz Bardhi nuk të kam kërkuar…të nderuar kolegë sikur e keni parë.

Gazment Bardhi: Mos u bëj fasadë e Evis Kushit dhe Suel Çelës.

Flutura Açka: Gaz Bardhi ti e di shumë mirë se çfarë mëkatesh ke….Të nderuar kolegë ju uroj një vit të mbarë

Gazment Bardhi: Flutura ngre zërin për drejtat tonë dhe komisionet hetimore.

Flutura Açka: Hajde ulu, ta drejtojmë bashkë, të flasim bashkë

Gazment Bardhi: Për cfarë të flasim?

Flutura Açka: Për këtë cështje

Gazment Bardhi: Nuk flet dot.

Flutura Açka: Makinacioni i fundit i qeverisë për të miksuar ekonominë me kulturën.

Gazment Bardhi: O Flutura ke ndonjë fjalë për agjencinë e librit?

Noka i heq fishin mikrofonit, socialistët: O Flamur me një grua do të merresh

Flutura Açka: Nuk e ndërpres, nuk marr urdhra nga ti Gaz Bardhi.

Pas Açkës, Bardhi i “sulet” Bakiut: Të të vijë turp! Ai zagari jot (Basha)…

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit