-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Danezi Hojlund mban Manchester United në garën Champions

Kryesoret

Manchester United mori një fitore të vështirë 1-2 përballë Luton Town.

“Djajtë” e nisën sfidën vërtet zjarr, danezi Hojlund realizoi një dopietë vetëm brenda 7 minutash lojë.

Por suprpriza e këtij edicioni të Premier League nuk u demoralizua, dhe po në pjesën e parë gjeti golin me Morris.

Pjesa e dytë ishte e luftuar nga të dyja skuadrat, teksa rastet nuk munguan. Garnacho provoi të gjejë golin e qetësisë në minutën e 62-të, por gjuajtja e tij u ndal nga portieri.

Sërish Garnacho pak më vonë u shfaq në portën e kundërshtarit, goditja nuk kishte saktësinë e duhur.

Në minutën e 65-të, portieri i “Djajve të kuq”, Onana u thirr në apel, me “gardianin’ që ishte në vendin dhe kohën e duhur. United shkon në kuotën e 44 pikëve në vendin e gjashtë. Luton është në vendin e 17-të.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit