-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Të dënuarit i pushon zemra në qeli

Kryesoret

Ditën e sotme në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë ka vdekur një i burgosur. Vdekja e tij është konstatuar nga ekipi i Qendrës Emergjente të Qytetit. Autopsia do ta verifikojë shkakun e vdekjes.

“Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti Shëndetësor i Burgjeve njoftojnë se sot rreth orës 07:40 në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë ka ndërruar jetë i burgosuri, V.M. Vdekja është konstatuar nga ekipi i Qendrës Emergjente të Qytetit.

I burgosuri ishte duke u trajtuar  sipas rekomandimeve të institucioneve shëndetësore publike (IPFK-së). Organet kompetente janë duke i zhvilluar procedurat ligjore, ndërsa autopsia do të verifikoi shkakun e vdekjes”, thuhet në njoftim.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit