-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ekspertizë britanike për modernizimin e burgjeve në Shqipëri

Kryesoret

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith takoi ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja, dhe drejtorin e ri të përgjithshëm të Burgjeve, Klevis Qose.

King-Smith e uroi Qosen për emërimin në detyrë.

Ata diskutuan mbi përparimin e vazhdueshëm të ekspertizës britanike për modernizimin e burgjeve në Shqipëri dhe përmirësimin e sigurisë, përfshirë edhe në burgun e ri të grave në Pogradec, si edhe asistencën teknike për sistemin e burgjeve shqiptare, njoftoi sot ambasada britanike në Tiranë.

Takimi rikonfirmoi programin efektiv të angazhimit mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë për të gjetur mundësitë e bashkëpunimit për reformën e burgjeve dhe atë të gjykatave.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit