-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Liverpool dhe Arsenal ‘pa benzinë’, Manchester City i vetëm në krye të Premier League

Kryesoret

Pas hapit fals të Liverpoolit ndaj Crystal Palace, ishte radha e Arsenal që të zhgënjente tifozët.

Në ‘Emirates’ Arsenali u mund 0-2 nga Aston Villa dhe bashkë me ndeshjen humbi edhe shansin për të marrë kreun e Premier League, duke ia “dhuruar” Manchester Cityt. Pjesa e parë në Londër u mbyll pa gola, teksa Bailey në të 84 minutë dhe Uatkins në 87 shënuan për djemtë nga Birminghami.

Kështu, pas javës së 33-të në Premier League prin Man. City me 73 pikë, dy më shumë se Arsenal dhe Liverpool që ndjekin. Aston Villa merr vendin e katërt.

Crystal Palace ‘shuplakë’ Liverpoolit për luftën titull në Premier League

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit