-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Merkato e bllokuar! Tiranës i bashkohen dhe 2 klube të Superligës në listën e FIFA-s

Kryesoret

Tashmë thuajse në përfundim të sezonit sportiv, Sperliga shqiptare është gjithashtu në javët e saj të fundit, në një betejë mes katër ekipeve ku do të vendoset dhe titulli kampion.

Tej ndeshjeve në fushë, duele zhvillohen edhe në zyra. Tirana vuan një bllokim të merkatos për shkak të borxheve ndaj ish-lojtarëve, ndërsa probleme bardheblutë kanë edhe për çështjen e aksioneve të klubit.

Veç Tiranës, FIFA ka bllokuar merkaton edhe për dy klube të tjera në Superligë.

Dinamo dhe Vllaznia vijojnë të jenë me merkato të bllokuar dhe kjo për shkak të borxheve me ish-drejtuesit apo lojtarët.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit