-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Egnatia kampione, trajneri: Titulli, merkato dhe Champions League

Kryesoret

Rrogozhina në festë. Egnatia fitoi titullin kampion të kampionatit dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në Champions League.

Trajneri Edlir Tetova u shpreh se nuk kishin objektiv Superligën dhe Kupën e Shqipërisë, por ia dolën t’i fitonin të dyja.

“Titullin ia dedikoj familjes sime, sepse jam pak i pranishëm në familje. Të dyja kupat nuk ishim objektiv, por sipas ecurisë menduam që “përse jo?”.

E pata deklaruar që është lojë episodesh. Edhe ne kishim mundësi me skemat që kishim përgatitur. Goditëm edhe shtyllën.

Unë doja të fitoja duelet në mesfushë. E menaxhuam mirë, por normalisht që edhe Partizani kishte rastet e veta”, tha ai pas ndeshjes për MCN.

Lot gëzimi! Egnatia ngre në qiell trofeun

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit