-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

vjosa osmani

Vjosa Osmani do të marrë pjesë në Samitin e Bashkësisë Politike Evropiane

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani me anë platformës X ka njoftuar se do të marrë pjesë në Samitin e Bashkësisë Politike Evropiane që do...

A do t’i ofronte bashkësia ndërkombëtare garanci Kosovës?

Për njohës të zhvillimeve në Ballkan, garancitë që i kërkon presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në këmbim të themelimit të Asociacionit të komunave me...

Forcimi i marrëdhënieve Kosovë-Francë, Osmani takoi Macron

Në samitin e NATO-s në Uashington presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar me homologun e saj farncez Emmanuel Macron. Me anë të një postimi...

Rama dhe Osmani takohen në SHBA: Kosova e ka vendin në NATO

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ndodhet në Washington dhe në margjinat e samitit të NATO-s ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Të...

Takimi me Osmanin, O’Brien: Krenarë që mbështesim Kosovën

Ndihmës sekretari amerikan Jim O’Brien me anë të një postimi në X ka ndarë disa detaje nga takimi me presidenten Vjosa Osmani. O’Brien shprehet se...

“Kemi dy rreziqe”! SHBA: Kosova ka të drejtë të mbrojë territorin e saj

Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, James O’Brien i tha të hënën agjencisë serbe të lajmeve Tanjug se veriu i...

Osmani: Kadare ishte gjeniu shqiptar, veprën e vet ia kushtoi vendit e kombit

Mëngjesin e sotëm u nda nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare. Për humbjen e shkrimtarit ka reaguar edhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Osmani...

Osmani takon Scholz dhe këshilltarin e Biden

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë qëndrimit në Samitin për Paqe që u mbajt në Zvicër për Ukrainën ka takuar disa liderë botërorë, mes...

Osmani: Kosova, pjesë e aleancave që mbrojnë vlerat e lirisë

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, ku morën pjesë liderë nga...

Osmani: 25 vjet pas çlirimit, Kosova e meriton anëtarësimin në NATO

Ditën e sotme Kosova feston 25-vjetorin e çlirimit. Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në fjalimin e saj në Kuvend në seancën plenare tha se...

Latest news

/5pyetjet.al