-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gjykatës së Posaçme i shtohen dy gjyqtarë

Kryesoret

Gjykata e Posaçme shtohet me dy gjyqtarë. Ardit Mustafa dhe Bib Ndreca rikthehen pas rikthimit në detyrë nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit.

Mustafa dhe Ndreca kanë qenë gjyqtarë në ish-gjykatën e Krimeve të Rënda por u shkarkuan nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Ata fituan procesin në shkallën e dytë të vetingut.

Gjykata e Posaçme me emërimin e 2 gjyqtarëve shkon në 11 në total, ndërsa organika e saj e plotë parashikon 16, pra mungojnë edhe 5 gjyqtarë të tjerë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit