-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rrugët e Izraelit mbushen me protestues, Netanyahu mes tensioneve për marrëveshjen

Kryesoret

Në rrugët e Izraelit protestuan rreth 120 mijë persona kundër qeverisë së kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu me qëllim arritjen e marrëveshjes për lirimin e pengjeve.

Udhëheqësit e Hamasit jashtë vendit kanë shprehur mbështetje për propozimet e Izraelit por përgjigja përfundimtare duhet të vijë nga Yahya Sinwar dhe Mohammed Deif, udhëheqës të fraksionit islamik në Gaza.

Ndërkohë SHBA teksa bëri presion me shtetet arabe ka nënvizuar rëndësinë e një armëpushimi me kushte.

Ndërsa Netanyahu mes tensioneve ka përsëritur thirrjen e tij: “Kushti mbetet fundi i lëvizjes nga Gaza si dhe shkatërrimi total i Hamasit”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit