-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Intervista e Ramës në RAI 3, Spahiu: Përfshirja e Ahmetajt skandaloze!

Kryesoret

Juristi Kreshnik Spahiu i ftuar në emisionin “5 Pyetjet” nga Babaramo ka folur për marrëveshjen e Italisë dhe Shqipërisë dhe reportazhin e RAI 3.

Sipas tij përfshirja e ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj ishte skandaloze por për një media italiane është e besueshme.

“Mendoj që gazetarët nuk kanë detyrë të paraqesin vetëm prova sepse një televizion nuk është gjykatë, gjithë mediat bëjnë analiza mbi gjëra të tjera. Unë dua t’i marrë të mirqëna të gjitha ato që tha gazetari i RAI 3.Por a e bëjnë këto gjëra një vend narko-shtet? Unë them jo.
Nëse Rama nuk do përfshihej në këtë debat ne nuk do ishim ngritur, ajo që i dha vëmendje është që u përfshi vetë Rama personalisht.
Ajo që e bën skandaloze është përfshirja e ish-zëvendëskryeministrit. Për Rai 3 kur del një ish-zëvendëskryeministër dhe që iu bëhet i besueshëm. Atë që ai thoshte se Rama mbushte një zyrat e kryeministrisë me mafiozë, ka mbet keq Rama të mbushi zyrat e kryeministrisë.” u shpreh Spahiu.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit