-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Sekuestrohen 100 kg drogë në organizatën shqiptare

Kryesoret

Ditën e djeshme në një organizatë kriminale shqiptare në Belgjikë, Holandë, Gjermani dhe Itali u arrestuan 17 persona në sektorin e drogës. 11 persona janë arrestuar në Belgjikë dhe 6 të tjerë në shtetet e tjera europiane, të cilët janë në pritje të ekstradimit të mundshëm drejt Shqipërisë.

Kërkimet lejuan hetuesit të kapnin 100 kg drogë, armë zjarri, kimikate, jelek antiplumb dhe 265,000 euro para në dorë.

Sipas hetimit nga policia gjyqësore kjo bandë ishte aktive në importin e kokainës nga Amerika e Jugut dhe pastrimin e parave nga trafiku i kokainës.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit