-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Artan Fuga

Supë e ftohtë!

Nga Artan Fuga Nga pikëpamja e shkencave politike, përtej partive politike, duke gjykuar ftohtë dhe pa asnjë anësi, situata sot është e qartë: Raporti...

Bordi i Transparencës për karburantit është në dëm të konsumatorëve

Nga Artan Fuga Sepse nuk është i Transparencës. Transparenca është një fjalë e madhe. Doni transparencë! Na tregoni çdo ditë si eksport-importi i karburanteve lëviz? Si...

Pse janë varfëruar shqiptarët?

Nga Artan Fuga Ka shumë arsye që janë aktuale, që lidhen me qeverisjen, me monopolet, me situatën ndërkombëtare, me mosshfrytëzimin e burimeve natyrore të vendit,...

Na! Kafshoni një copë ballokume!

Nga Artan Fuga Shoh këtë paketën e asaj që u quajtka rrezistenca sociale e shpallur sot ditën e Ballokumes! Të merr frika! Në fillim rrëmben emrin e...

O mësues legena, hiqni dorë, boll morët byzylyqe, unaza, pantallona, brekë

Nga Artan Fuga 7 marsi është dita e shkollës shqipe, jo thjesht e mësuesit! Propaganda e ktheu në ditë të mësuesit, sikundër ktheu 1 majin...

Rama po pushon Metën si të ishte pastruese e wc së Kryeministrisë

Nga Artan Fuga Përtej propagandës, procedurave fallco, përrallave me gjykatë kushtetuese, e më e the e të thashë, historia është kjo: Në Shqipëri kryeministri pushon nga...

Fuga: Ore po me këto pyetje do ta shkarkojë Gjykata Kushtetuse presidentin Ilir Meta?

Nga Artan Fuga “Ore po me këto pyetje do ta shkarkojë Gjykata Kushtetute presidentin Ilir Meta? Duke e pyetur se çfarë donte të thoshte me shprehjen...

Artan Fuga: Ku është foltorja e Komisionit?

Nga Artan Fuga Pyes veten : Mirë në foltore demokratët e bazës marrin pjesë dhe flasin. I shohim me të drejtë të lemerisur, të zhgënjyer...

Latest news

/5pyetjet.al