-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Artan Fuga

Artan Fuga: Shkarkimi i një zëvëndëskryeministri

Kur Zhelenski në Ukrainë po shkarkon dhjetëra zyrtarë të lartë të dyshuar për tradhëti, në këto ditë kur deputetëve nuk u shkon mendja veçse...

Fuga zbulon email-in “paçavure” nga Kuvendi: Unë e bojkotoj këtë institucion!

Pedagogu Artan Fuga, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka bërë të ditur se ka marrë një email nga Kuvendi i Shqipërisë...

Fuga: Propaganda më e keqe është e fshehur në zakonet tona

Nga Artan Fuga Me Olta Murataj, ish studentja ime në master në letërsi, doktore në sociologji lauruar në Turqi, pardje te Aladini, libraria te Blloku...

Fuga: Na jepni vetëm një gjë: Të drejtën për të mos ju besuar

Nga Artan Fuga Nga '90 e këtej, na premtuan se do të jemi pjesë e Evropës, gënjeshtër, se do të kemi një shqiptar të shkolluar dhe kulturuar, rrenë se do...

Pse ka “shkarë” i foluri publik?

Nga Artan Fuga Metafora e nuses me dhëndrin, e viganit që shpon tunele, e vëllait serb, që nuk është vëllai i vëllait kosovar, e muzhikut...

Rama, pyetja që e acaroi dhe fati i gazetarit

NGA Artan Fuga Mos e varni në litar Klevi Mukën! Vlerësoj shumë reagimin e tv A2CNN lidhur me incidentin e rëndë të ndëshkimit profesional, moral...

2 korrik 1990: Goditja e titanëve gjyslakuriq!

Nga Artan Fuga Nuk mund të harrohet 2 korriku 1990 kur djem nga Tirana, por edhe të ardhur nga e gjithë Shqipëria, pasi ishin mbledhur...

Pse i dorëzojnë falas kompetencat magjistratët tanë?

Nga Artan Fuga Dje u bë takimi i Natos. Në fakt, hyrja e Shqipërisë në NATO para një dekade e gjysmë ishte një arritje madhe...

Konstatim: Ca bëjnë punë shkel e shko!

Nga Artan Fuga Këto tre katër ditët e fundit në profilin këtu janë shtuar zëra personash anonimë, profilesh fallco, me seks burri ose gruaje po...

Ballkani i Hapur, spiuni dhe lot pa fund

Nga Artan Fuga Po vdes me lotë nga të qeshurit, çfarë humori sot, e shtunë! Paskan kap thotë media një spiun, që jepte të dhëna në...

Latest news

/5pyetjet.al