-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Artan Fuga

Artan Fuga: Jo internime, emigrime!

Lufta e klasave vazhdon edhe më e fortë dhe e tmerrshme se më parë. Mblidheni mendjen! Një nga këto luftë klasash, dhemb për dhemb, është ajo...

Artan Fuga: Sa më shumë zbulojmë të kaluarën, gjejmë lidhjen me Evropën

Studimet e mia, sikurse është rasti në këtë libër të botuar në Francë, që në shqip e gjeni pak a shumë, sigurisht jo të...

Artan Fuga: 30 propozime alternative për ta nxjerrë ekonominë nga mizerja

30 propozime alternative për ta nxjerrë ekonominë nga mizerja 1.Ekonominë shqiptare e ka shkatërruar tej-popullimi i disa qyteteve kryesore, kryesisht i Tiranës, që ka krijuar...

Artan Fuga: Rikthim i vizave për shqiptarët?

Unë mendoj se për të përballur ikjen dhe ndejtjen klandestine të shqiptarëve në Evropë, rrugëzgjidhja nuk është rivendosja e vizave. Mendoj se pikërisht rregjimi as...

Artan Fuga: Problem nuk është emigracioni, por dendësia!

Prisni, prisni njëherë, mos përsërisim gjëra pa kuptim kot! Emigracioni me këto përmasa sigurisht është një problem i madh që e rrudh energjinë e kombit....

Artan Fuga: Shah e mat!

Gjithmonë kam kujtuar se loja e shahut është një lojë e shpikur nga burrat, burrërore, që e luajnë burrat. Mbreti që sundon gjithçka, po ra...

Artan Fuga: Parellinj vendas blejnë partitë dhe partitë politike blejnë vota

Financimi rus i Partisë demokratike të drejtuar dikur nga Lulzim Basha? Nuk është çështje e partive politike. Por, e organeve të hetuesisë. Partia demokratike, deputetët...

Artan Fuga: A kemi të drejtë ta mbajmë flamurin e BE-së?

Mbajtja mbi bazën e një ligji të flamurit të BE në çdo vend ku është edhe flamuri shqiptar, nuk ka të keqe! Ai është flamuri...

Artan Fuga: Kush e paguan koncertin e Rita Orës or tej?!

Kur shoh informacionet në media, gjithmonë pyes: Këta na japin lajme për koncertet e Ritës, por nuk kemi asnjë dijeni se kush e paguan...

Artan Fuga: Shqipëria me industri të re ushtarake? Shkarje logjike

Se nëse qenka sikurse e tha Ay, që në kushtet e luftës në Ukrahinë ne duhet të zhvillojmë industrinë ushtarake, dhe të shesim armë...

Latest news

/5pyetjet.al