-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Dua Lipa

Dua Lipa e ftuar nderi në Booker Prize: “Kështjella” e Kadaresë më lidhi me identitetin si shqiptare e Kosovës

E ftuara specialja e çmimit prestigjoz “Booker 2022” ishte këngëtarja e muzikës pop Dua Lipa. Gjatë fjalës së saj falënderuese, Dua u ndal te përjetimet...

VIDEO-Dua Lipa takohet me Mbretëreshë Camilla

Gruaja e mbretit Charles II Camilla bëri një paraqitje të rrallë me motrën e saj më të vogël Annabel Elliot të hënën mbrëma...

Dua Lipa do të këndojë në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës?

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, është një ndër emrat që po lakohet për të performuar në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës....

“Më lini të lirë”, Dua Lipa: Liberalizoni vizat për Kosovën

Fjalimi i mbajtur ditën e djeshme nga kryeministri, Edi Rama nënë Strasburg ka tërhequr vëmendjen e Dua Lipës. Me anë të një postimi në...

Dua Lipa nuk është në një lidhje me komedianin e njohur

Komediani Trevor Noah dhe këngëtarja shqiptare Dua Lipa nuk janë asgjë më shumë sesa miq. Komediani nga Afrika e Jugut dhe këngëtarja bënë boom...

Dua Lipa, në një lidhje dashurie me komedianin e famshëm?

Këngëtarja shqiptare më e famshme në botë, Dua Lipa, është fotografuar krah komedianit të njohur afrikano-jugor, Trevor Noah, gjatë një takimi romantik në Nju-Jork,...

Dalin fotot, Dua Lipa kapet duke u puthur me komedianin e njohur

Dua Lipa përflitet se ka nisur një lidhje me komedianin Trevor Noah. Spekulimet kanë nisur pasi ata janë parë u puthur dhe përqafuar në...

Dua Lipa bën histori, lë pas yjet botërorë

Prej vitesh ajo e ka afirmuar veten si një divë e pop-it në muzikën botërore dhe vijon të korr sukses pas suksesi. 3 herë fituesja...

A do të ketë një bashkëpunim me Dua Lipën? Përgjigjet Rita Ora

Ylli botëror Rita Ora ka vizituar Tiranën. Gjatë një konference për shtyp para koncertit ajo u pyet nëse do të ketë në të ardhmen...

Latest news

/5pyetjet.al