-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

greke

Katër grekë fusin në mes dhe rrahin 17-vjeçarin shqiptar

Katër të mitur grekë janë arrestuar nga policia në Selanik për rrahjen dhe kërcënimin me armë të një 17-vjeçari shqiptar. Pasi e kanë rrahur,...

“Mu hodh para makinës”, shqiptari mohon akuzat: Nuk e kam vrarë studenten greke!

"Shqiptari fillimisht humbi kontrollin e makinës dhe kaloi në krahun e kundërt dhe më pas tërhoqi zvarrë Emën 21-vjeçare në rrugën Egnatia në Selanik". Kështu...

“Beleri”, VOA: Autoritetet greke po përdorin mjete të ndryshme për të ndikuar procesin

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin...

E zhdukur prej muajsh, gjendet në Shqipëri 48-vjeçarja greke

Pas 7 muajsh e shpallur e zhdukur është gjetur në Shqipëri 48-vjeçarja greke Irini Papagelou. Familjarët kishin humbur kontaktet që në fillim të muajit mars...

A ishin apo jo shqiptarë 6 të masakruarit në Greqi? Mediat greke shuajnë dyshimet

Një ngjarje e rëndë u raportua pasditen e djeshme në zonën e Artemisa të Greqisë, ku gjashtë persona u gjetën të masakruar me armë...

Policia greke ndërton skemën e masakrës në Greqi, kush e dha urdhrin?

Kush qëndron pas masakrës me gjashtë viktima në Greqi, ku u ekzekutuan gjashtë shqiptarë? Mediat greke kanë publikuar të tjera detaje që hedhin dritë...

Plagoset 32-vjeçari shqiptar në Athinë, flet 20-vjeçarja greke që e kapi plumbi “qorr”

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në kryeqytetin grek, Athinë, ku raportohet se dy persona mbetën të plagosur si pasojë e...

Radhë kilometrike në Qafë-Botë, shkak grekët, po punojnë vetëm me një sportel

Radhë të gjata automjetet në Pikën Kufitare të Qafë Botës. Shkak mësohet se është fakti se nga ana e palës greke po punohet vetëm...

Dhunuan 26-vjeçaren greke, arrestohet i mituri shqiptar dhe 3 shokët

Autoritet greke kanë arrestuar 4 persona të mitur mes tyre edhe një shqiptar pasi janë dhunuar një 26-vjeçare greke për shkak të origjinës dhe...

Mediat greke: PE miraton amendamentin e Athinës për lirimin e Fredi Belerit

Mediat greke shkruajnë se Parlamenti Europian ka miratuar një rezolutë që përmban një amendament për lirimin e Fredi Belerit. Amendamenti për “lirimin e menjëhershëm të kryebashkiakut të...

Latest news

/5pyetjet.al